Ήττα του ΑΟ Τρίκαλα στην 21η αγωνιστική

Για την 21η αγωνιστική του 3ο ομίλου της Γ’ Εθνικής ο ΑΟ Τρίκαλα γνώρισε την ήττα στην Φήκη  με 2-0.
Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και να παίρνουν τη νίκη.
Στο πρώτο ημίχρονο η Φήκη είχε κλασική ευκαιρία στο 7’ με τον Νίκο Σκόνδρα. Ενώ στην συνέχεια ο ΑΟΤ είχε τον έλεγχο, με καλές ευκαιρίες στο 10’ με τον Αλεξίου και στο 42’ με τον Κουτσιανικούλη.
Στο 58’ ο Τσιώλης έκανε την σέντρα και ο Γιάννης Σκόνδρας με κεφαλιά έκανε το 1-0.
Ενώ στο 90’ ο Πολυζόπουλος βρήκε τον Πατρώνη και αυτός με σουτ έγραψε το τελικό 2-0.

ΠΟ Φήκης: Μήλος, Γιαννούλας, Τζέλης (87’ Πατρώνης), Γ. Σκόνδρας, Καλαμαράς (92’ Δρόσος), Γεωργάκης, Ιωάννου (46’ Πολυζόπουλος), Σιαμαντάς (78’ Νικλητσιώτης), Ν. Σκόνδρας, Κατσαντώνης (46’ Τσιώλης), Ζήσης.
ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ: Λέτσο, Σανδραβέλης (63’ Κοντογεώργος), Ριζογιάννης, Αγκαράι, Κωστόπουλος, Κρητικός, Γιοκέ, Αλεξίου, Λουκάς, Βαταμίδης (73’ Ψύρρας).