Πρώτη ήττα του ΑΟ Τρίκαλα από τον ΑΟ Υπάτου

Η 5η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής έφερε και την πρώτη ήττα για τον ΑΟ Τρίκαλα, όπου έχασε και την 1η θέση στην βαθμολογία.
Ο ΑΟΤ ηττήθηκε στην Θήβα με 2-0 από τον ΑΟ Υπάτου, αφού παρά τις καλές ευκαιρίες που είχε στο πρώτο ημίχρονο δεν μπόρεσε να βρεθεί σε καλή αγωνιστική μέρα
Το πρώτο γκολ ήρθε στο 30′ όταν ο Μπρούνο πέρασε την μπάλα στον Παπουλή ο οποίος με σέντρα βρήκε στην καρδιά της άμυνας τον Ποτουρίδη που με κεφαλιά νίκησε τον Γρηγοριάδη και έγινε το 1-0.
Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Σαντζάκου που μόλις είχε περάσει στο παιχνίδι έβγαλε ασίστ για τον Πολύζο ο οποίος από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Γρηγοριάδη και να κάνει το τελικό 2-0.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Βασίλειος Λάμπρου (Δυτικής Αττικής), Βοηθοί του οι Αλεξία Αλεξοπούλου (Ανατολικής Αττικής), Τιμόθεος Τσελεπίδης (Ανατολικής Αττικής). Απέβαλλε τον Κουτσιανικούλη με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ έδειξε κίτρινες κάρτες στους Γλυνό, Μυτάκη του ΑΟ Υπάτου και τους Κορέλα, Ριζογιάννη του ΑΟΤ
ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ ( Γιώργος Αντωνόπουλος): Διαμαντής, Χριστογιάννης, Ροκάι, Γλυνός, Πολύζος, Ποτουρίδης (90′ Κυπραίος), Μπρούνο (90′ Αλμπάνης), Παπουλής (91′ Σαντζάκου), Ρόδης, Σταγάκης, Ντρούγκας (63′ Μυτάκης)
ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Τάκης Ρούσσας): Γρηγοριάδης, Λουκάς (46΄ Τσιαφίτσας), Νιάρος, Θεολόγου, Παπακώστας, Κατσαντώνης (73′ Αλεξίου), Ριζογιάννης, Κουτσιανικούλης, Κορέλας (62′ Λώττας), Κουσκουνάς, Γιοκέ