Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για την Υπεροχή Τρικάλων

Πολύ καλή εμφάνιση παρά την αγωνιστική απραξία και ευρεία νίκη σημείωσε η Υπεροχή Τρικάλων στην Αθήνα όπου στα πλαίσια του εξ αναβολής αγώνα της 9ης αγωνιστικής κόντρα στο Κατενάτσιο, επικράτησε με 1-7.
Από τα πρώτα κιόλας λεπτά η Υπεροχή έδειξε ότι είχε ρυθμό απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο πήρε κεφάλι στο σκορ καθώς μόλις στο 5 ήταν μπροστά με 0-2 ενώ το ημίχρονο έληξε με 0-5. Στην επανάληψη οι παίκτες του Νίκου Παπακυρίτση συνέχισαν σοβαρά και πετυχαίνοντας άλλα δυο τέρματα πήραν τους τρεις βαθμούς.
Τα γκολ των νικητών σημείωσαν οι Τσαρέλας(2), Νικηφόρος(2), Λάμπουρας, Χριστοδούλου και αυτογκόλ ο Σπηλιόπουλος ενώ ο Χρυσαφογεώργος είχε μειώσει για το Κατενάτσιο.
Πλέον η Υπεροχή Τρικάλων έχει μπροστά της την Κυριακή το σπουδαίο εντός έδρας παιχνίδι κόντρα στους Τράχωνες Αλίμου, ένα ματς που θα πάρει σέντρα στις 17.00 στο Δημοτικό Κλειστό της Κατσιμήδου.
Υπεροχή Τρικάλων: (Παπακυρίτσης) Τσιότρας, Τσαρέλας, Λάμπουρας, Κωστάκης, Νικηφόρος, Μαυρικίου, Νομικός, Χριστοδούλου, Αράπης, Παύλου