Τρίτη σερί νίκη ο ΑΟΤ Futsal ευρεία νίκη επί της ΑΕ Καλαμακίου Αλίμου

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη σημείωσε η ομάδα σάλας του ΑΟ Τρίκαλα κερδίζοντας με το ευρύ 10-4 την ΑΕ Καλαμακίου Αλίμου στην 9η αγωνιστική της Futsal League.
Εύκολη η επικράτηση της Τρικαλινής ομάδας η οποία συνεχίζει να βρίσκεται στην 3η θέση της Βαθμολογίας στον Β όμιλο.
Το ημίχρονο τελείωσε με 4-1 με γκολ από τους Παπαναστασίου στο 2΄ και 17΄, Στάμο στο 7΄και Διβανέ στο 10΄. Μείωσαν οι φιλοξενούμενοι με τον Βαρβαγιάννη στο 17΄.
Ο Παπαναστασίου σημείωσε άλλα δύο γκολ στην επανάληψη στο 22΄και 32΄, για να σκοράρουν επίσης οι Διβανές στο 29΄, Στάμος στο 32΄, Γάτσιος στο 34΄και Σαρακατσάνος στο 38΄. Για την ΑΕ Καλαμακίου άλλα δύο γκολ σκόραρε ο Βαρβαγιάννης στο 27΄ και 39΄ και ένα ο Βλάχος στο 28΄ο οποίος μείωσε προς στιγμής σε 5-3.

-Οι παίκτες του ΑΟ Τρίκαλα φόρεσαν μαύρα περιβραχιόνια τιμώντας τη μνήμη του προπονητή της Δήμητρας Απόλλων Αποστόλη Γκαραγκάνη ο οποίος έφυγε πρόσφατα από τη ζωή.

ΑΟΤ Futsal (Λουλές) Αζίζ, Σαρακατσάνος, Στάμος, Γκίτσας, Διβανές, Γάτσιος, Τσέκας, Μπαλάφας, Σίμος, Κουμπής, Παπαναστασίου, Χριστάκης, Μαυρίκος

ΑΕ Καλαμακίου Αλίμου (Αναστασίου) Αργυρός, Κακάβας, Σταυροχρήστος, Βαρβαγιάννης, Σιόκας, Βλάχος, Κορίλης, Λύτρας