Φιλική ισοπαλία του ΑΟΤ στην Κοζάνη

Στην Κοζάνη το τελευταίο φιλικό του ΑΟΤ με την τοπική ομάδα, με αρκετό κόσμο στην εξέδρα να παρακολουθεί την αναμέτρηση, μια εβδομάδα πριν την έναρξη του πρωταθλήματος της Γ Εθνικής. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε ισόπαλος 0-0.

Πιο επιθετικά ξεκίνησαν οι γηπεδούχοι αναλαμβάνοντας πρωτοβουλία στο γήπεδο.

-Στο 10΄ πρώτη καλή στιγμή για τον ΑΟΤ με ασίστ του Αλεξίου στον Τσιαφίτσα ο τελευταίος έχασε μοναδική ευκαιρία.

-Στο 23΄ νέα ευκαιρία ο ΑΟΤ με τον Τσιαφίτσα που αστόχησε στο σουτ από καλή θέση.

-Στο 29΄η Κοζάνη σκόραρε με τον Αποστολίδη, το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

-Στο 32΄ο Μπολάκης έκοψε τελευταία στιγμή επικίνδυνη φάση στην Τρικαλινή εστία.

– Στο 40΄ ωραία προσπάθεια του Κοντογεώργου γύρισε στον Κορέλα η μπάλα μετά το σουτ έφυγε άουτ.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στην Κοζάνη χωρίς γκολ. Οι γηπεδούχοι πιο κινητικοί αλλά δεν απείλησαν ιδιαίτερα, με τις καλές ευκαιρίες να έχει ο ΑΟΤ.

Αλλαγή εικόνας στην επανάληψη με τον ΑΟΤ να ανεβάζει στροφές. Ισορρόπησε μετά το 65΄η Κοζάνη και έγινε ένα δυνατό ματς κατόπιν κυρίως παιχνίδι κέντρου.

-Στο 46΄ ευκαιρία με τον Κουτσιανικούλη μετά από πάσα του Λουκά, απέκρουσε ο τερματοφύλακας η μπάλα βρήκε και στο δοκάρι.

-Στο 53΄ κεφαλιά εξ΄επαφής του Θεολόγου η μπάλα πέρασε λίγο έξω σε μια πολύ καλή στιγμή για τον ΑΟΤ.

-Στο 70΄καλή επιθετική ενέργεια από πλευράς ΑΟΤ , η μπάλα πέρασε παράλληλα στο ύψος του πέναλτι, πρόλαβε και έδιωξε αμυντικός της Κοζάνης.

-Στο 75΄ απείλησαν οι γηπεδούχοι, ο Παϊτέρης ανέκοψε την προσπάθεια.

-Στο 82΄ δυνατό μαρκάρισμα δέχθηκε ο Θεολόγου, ο οποίος βγήκε για λίγο εκτός αλλά επέστρεψε στο ματς.

-Στο 85΄προσπάθεια του Ζούμα, ο Λώττας δεν πρόλαβε.

-Στο 87΄ δυνατό μαρκάρισμα δέχεται και ο Λουκάς από αντίπαλο παίκτη.

ΚΟΖΑΝΗ: Μπίντσης, Πάνος, Μωυσιάδης, Κούφας, Πιριτζάους, Ψάλτης, Βοριαζίνης, Καραγιάννης, Αποστολίδης, Παπαδόπουλος.

Έπαιξαν και οι: Καραγκιόζης, Παπανικολόπουλος, Πάτας, Μπακάλης, Ίσακσον, Αντάμης, Στόιος, Φράνκο, Τσώτσας.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Γρηγοριάδης, Σανδραβέλης, Μπολάκης, Γκοβίνας, Κατσαντώνης, Κωστόπουλος, Κοντογιώργος, Κορέλας, Αλεξίου, Τσιαφίτσας, Μπακρατσάς.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Παϊτέρης, Θεολόγου, Παπακώστας, Νιάρος, Κουσκουνάς, Ριζογιάννης, Λουκάς, Ζούμα, Γιοκέ, Κουτσιανικούλης, Λώττας.