Μεγάλη νίκη πήραν οι γυναίκες του Ασκληπιού στην έδρα της ΑΕ Λάρισας με 1-3 σετ . Με την νίκη αυτή ξανάπιασαν την κορυφή στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής ,μετά την ήττα του Φιλαθλητικού Λαρισαικού στον Βόλο .
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/epinikeia-ael38302.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Παίζοντας με ψυχή στα 3 από τα 4 σετ κατάφεραν να επιβληθούν του αντιπάλου τους και έτσι ελπίζουν στην κατάκτηση της 1ης θέσης που οδηγεί στα μπαραζ ανόδου στην Α2 Εθνική κατηγορία .
Τα σετ: 25-14 , 22-25 , 16-25 , 15-25
ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ : ( ΝΙΚΟΣ ΓΕΡΟΒΑΙΟΣ ) ΓΙΑΤΣΙΟΥ , ΤΖΗΜΑ , ΔΥΝΤΣΙΚΟΥ , ΤΕΡΖΗ , ΛΕΤΣΑ , ΚΟΚΚΑΛΗ , ΛΙΑΜΠΟΥ , ΤΣΙΛΙΚΑ , ΧΑΛΙΒΙΔΟΥ , ΓΟΥΛΑ , ΜΠΟΥΡΑ , ΓΙΑΜΠΑΣΤΟΥ .
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/asa-ael38303.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)