![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/asa-fila41364.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Επέστρεψαν στις νίκες οι γυναίκες του Ασκληπιού αυτή τη φορά εκτός έδρας με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Βόλου κερδίζοντάς τον με 1-3 σετ . Έγινε ένα πολυ δυνατό παιχνίδι αντάξιο των δύο ομάδων με πολλές εναλλαγές στους πόντους και όλα τα σετ κράτησαν σε αγωνία τους φιλααθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο . ΄
ΤΑ ΣΕΤ : 22-25, 23-25, 25-21 , 23-25 .
ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ( ΝΙΚΟΣ ΓΕΡΟΒΑΙΟΣ) ΔΥΝΤΣΙΚΟΥ ( ΑΡΧΗΓΟΣ) , ΤΕΡΖΗ , ΛΕΤΣΑ , ΓΟΥΛΑ , ΚΟΚΚΑΛΗ , ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ , ΛΙΑΜΠΟΥ , ΤΣΙΛΙΚΑ , ΜΠΟΥΡΑ .