Με μια ήττα και μια νίκη πέρασε αυτό το Σαββατοκύριακο για το βόλλει του Ασκληπιού .
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/korasides42714.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)
Συγκεκριμένα , με μια νίκη ακόμα στο ενεργητικό τους οι Κορασίδες αυτή τη φορά κατά της ΑΕ Λάρισας με 3-1 σετ κι έτσι εδραίωσαν την παραμονή τους στη Α1 κατηγορία της U18 της ΕΣΠΕΚΕΛ .
Τα σετ : 26-24 , 18-25 , 25-22 , 25 23.
ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ : ΚΟΚΚΑΛΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ , ΚΟΚΚΑΛΗ ΕΛΕΝΗ , ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΘΩΜΗ , ΓΟΥΛΑ ΝΑΥΣΙΚΑ , ΚΟΥΤΣΙΚΟΥ ΣΟΦΙΑ , ΖΥΓΟΥΡΗ ΑΝΤΩΝΙΑ , ΒΗΤΑ ΑΧΙΛΛΕΙΑ , ΜΑΛΑΚΑΣΙΩΤΗ ΧΡΥΣΙΛΙΑ .
ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΝΗΛΙΚΕΣ
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/enilikes-2442715.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Την ήττα γνώρισαν για πρώτη φορά μετά από τρείς αγώνες οι Ενήλικες του Ασκληπιού από την ομάδα της ΑΕ Λάρισας με 0-3 σετ .
Τα κορίτσια μας επιρεασμένες από τις δύο βασικές απουσίες , σε κανένα σημείο του αγώνα δεν κατάφεραν να πιάσουν την απόδοση που ξέρουν και δίκαια γνώρισαν την ήττα . Είναι πάντα όμως μέσα στο στόχο τους για τους ημιτελικούς .
ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ : ΚΑΤΟΥΝΑ ( ΑΡΧΗΓΟΣ ) , ΜΑΥΡΙΚΟΥ , ΛΑΦΑΤΖΗ , ΓΚΑΝΑ , ΚΑΡΑΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ , ΜΑΛΑΜΟΥ , ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ .