![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/423568544-1772498979918454-2778477296171745058-n37889.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Την παρθενική τους νίκη πήραν οι Πανκορασίδες του Ασκληπιού απέναντι στον συμπολίτη Φιλαθλητικού Τρικάλων με 3-0 σετ . Οι μικρότερες αθλήτριες μας έπαιξαν για πρώτη φορά μετά μετά από 1 περίπου χρόνο και χάρηκαν την περθενική τους νίκη στο πρωτάθλημα . Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια και στα κορίτσια του Φιλαθλητικού που παρά μικρό της ηλικίας τους έπαιξαν καλό βόλλευ .
Τα σετ: 25-4, 25-12,25-12 .
ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ( ΜΑΡΙΑ-ΣΟΦΙΑ ΤΣΙΛΙΚΑ) : ΑΛΕΣΤΑ , ΜΑΛΑΚΑΣΙΩΤΗ , ΒΗΤΑ , ΚΑΡΑΚΙΤΣΙΟΥ , ΤΡΙΚΑΛΗ , ΝΙΚΑ, ΠΑΠΑΕΥΣΤΑΘΙΟΥ , ΚΟΥΤΣΙΜΠΕΛΑ , ΖΙΩΓΑ , ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΤΣΙΟΥΛΗ , ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ .