![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000090318.jpg?resize=500%2C333&ssl=1)
Σε εορταστικό κλίμα πραγματοποιήθηκε στο χώρο του κολυμβητηρίου η κοπή της βασιλόπιτας της ΑΘΛΗΣΗΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000090319.jpg?resize=500%2C333&ssl=1)
Η γιορτή ξεκίνησε με την ανάσυρση της πίτας μέσα από το νερό από παιδιά της προαγωνιστικής ομάδας στην συνέχεια έγινε βράβευση σε 13 αθλητές-τριες της αγωνιστικής ομάδας που διακρίθηκαν στο πανελλήνιο πρωτάθλημα .
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000090317.jpg?resize=500%2C333&ssl=1)
Τέλος ακολούθησε επίδειξη όλων των τμημάτων όπου δόθηκαν μετάλλια σε όλα τα παιδιά και βέβαια απόλαυσαν την υπέροχη βασιλόπιτα από το ζαχαροπλαστείο “ΤΡΙΖΩΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ”
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000090316.jpg?resize=500%2C333&ssl=1)
Τα χαμόγελα όλων μικρών και μεγάλων μας έδωσαν μεγάλη χαρά και ώθηση για να συνεχίσουμε με ακόμα περισσότερες και ποιοτικότερες κολυμβητικές εκδηλώσεις