![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/12/asa-niki-boloy.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Την 6η συνεχόμενη νίκη του πήρε ο Ασκληπιός αυτή τη φορά κατά της Νίκης Βόλου κερδίζοντας την με 3-0 σετ . Τα κορίτσια παίζοντας συντηρητικά κατάφεραν να επιβληθούν στο παιχνίδι και να μη αφήσουν στην αντίπαλο τους να διεκδικήσουν σε καμία στιγμή των τριών σετ την νίκη . Έτσι πάνε στο ντέρμπυ του ερχόμενου Σαββάτου στη Λάρισα ,για την 1η θέση με τον Φιλαθλητικό Λαρισσαικό , με ανεβασμένο το ηθικό .
ΤΑ ΣΕΤ : 25-14, 25-21 , 25-23
ΑΣ ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ( ΝΙΚΟΣ ΓΑΡΟΒΑΙΟΣ) ΓΙΑΤΣΙΟΥ , ΤΖΗΜΑ , ΜΠΟΡΙΤΣΙ , ΤΣΙΛΙΚΑ , ΛΕΤΣΑ , ΤΕΡΖΗ , ΓΙΑΜΠΑΣΤΟΥ , ΛΙΑΜΠΟΥ , ΚΟΚΚΑΛΗ ΑΛ . ΜΠΟΥΡΑ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ