![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/patoulis-covid.jpg?w=1200&ssl=1)
Θετικός στον νέο κορωνοϊό διαγνώστηκε ο περιφερειάρχης Αττικής Γιώργος Πατούλης, όπως ανακοίνωσε ο ίδιος σε ανάρτησή του στο Facebook.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/screenshot_20201201_205309.jpg?w=1200&ssl=1)
«Ενημερώθηκα από Δήμαρχο που συναντήθηκα τις προηγούμενες μέρες, ότι εμφάνισε συμπτώματα #Covid19. Αμέσως υποβλήθηκα σε έλεγχο και το αποτέλεσμα βγήκε θετικό. Θα παραμείνω το επόμενο διάστημα σε απομόνωση, ασκώντας εξ αποστάσεως και με ασφάλεια τα καθήκοντα μου», αναφέρει ο κ. Πατούλης στην ανάρτησή του, η οποία συνοδεύεται από το μήνυμα «Μένουμε Ασφαλείς».
kathimerini.gr