Μία πολύ σημαντική εκδήλωση για τα χρηματοδοτικά εργαλεία και τις δράσεις της ΕΤΕπ, πραγματοποίηθηκε την Παρασκευή 22 Φεβρουαρίου 2019 στο Μουσείο Τσιτσάνη.
Η Ευρωπαϊκή Τράπεζα Επενδύσεων, που ενισχύει δράσεις και έργα σε όλη τη χώρα, στη Θεσσαλία και στα Τρίκαλα, ενημέρωσε τους πολίτες μαζί με τον Δήμο Τρικκαίων.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/02/IMG_0593-1024x683.jpg?resize=1024%2C683&ssl=1)
Στόχος της σημαντικής εκδήλωσης, η διεύρυνση των γνώσεων για τις δραστηριότητες της ΕΤΕπ και τα χρηματοδοτικά «εργαλεία» που ήδη χρησιμοποιούνται σε έργα, στην Ελλάδα και στην περιοχή των Τρικάλων!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/02/IMG_0594-1024x683.jpg?resize=1024%2C683&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/02/IMG_0598-1024x683.jpg?resize=1024%2C683&ssl=1)
Μίλησαν οι κ Γιάννης Καλτσάς, Διευθυντής ΕΤΕπ σε Ελλάδα και Κύπρο, Σάκης Παπαδόπουλος, βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ Ν.Τρικάλων, μέλος διαρκούς Επιτροπής Οικονομικών Υποθέσεων της Βουλής, Δημήτρης Παπαστεργίου, Δήμαρχος Τρικκαίων.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/02/IMG_0603-1024x683.jpg?resize=1024%2C683&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/02/IMG_0596-1024x683.jpg?resize=1024%2C683&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/02/IMG_0602-1024x683.jpg?resize=1024%2C683&ssl=1)