![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/img_2640.jpg?w=1200&ssl=1)
Μία όμορφη μουσική βραδιά χάρισε το Δ.Σ. του Πολιτιστικού και Μορφωτικού Συλλόγου Γόμφων (ΟΙ ΓΟΜΦΟΙ) την Πέμπτη 26 Δεκεμβρίου δεύτερη ημέρα των Χριστουγέννων στην Ταβέρνα –Ψησταριά (ΠΑΡΕΑ) στου Γόμφους.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/img_2647.jpg?w=1200&ssl=1)
Η Εκδήλωση άρχισε με σύντομο χαιρετισμό του Προέδρου του Συλλόγου κ. Άκη Κακάβα ο οποίος καλωσόρισε και ευχαρίστησε τον κόσμο για την παρουσία τους στην συνεστίαση του Συλλόγου, καθώς και τον Δήμαρχο Πύλης Κωνσταντίνο Μαράβα, το Πρόεδρο της Τ.Κ. Γόμφων κ. Κων/νο Ποντίκα, τον Αντιδήμαρχο Πολιτισμού και Παιδείας κ. Σωτήριο Αγγέλη και τους ευχήθηκε Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά στο κατώφλι του Νέου Χρόνου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/img_2644.jpg?w=1200&ssl=1)
Χαιρετισμό έκανε και ο Δήμαρχος κ. Κων/νος Μαράβας καλωσορίζοντας όλους τους παρευρισκόμενους δίνοντας συγχαρητήρια στο Σύλλογο για τιε πολιτιστικές του δραστηριότητες, τονίζοντας ότι η βραδιά είναι μία χαρούμενη εορταστική νότα στο πνεύμα των Χριστουγέννων και λίγο πριν την έλευση του νέου Χρόνου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/img_2648.jpg?w=1200&ssl=1)
Σε αυτήν την μουσική εκδήλωση συνέβαλλαν οι καταξιωμένοι και άριστοι ντόπιοι καλλιτέχνες στην κιθάρα και τραγούδι ο Παναγιώτης Παπακώστας, λαούτο –μπουζούκι-μπαγλαμαδάκι και τραγούδι ο Μίλτος Κρανιάς, και κλαρίνο ο Μιχάλης Ράπτης.