![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/kifi.jpg?w=1200&ssl=1)
Την Πέμπτη 19 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε η Χριστουγεννιάτικη γιορτή του Κέντρου Ημερήσιας Φροντίδας Ηλικιωμένων του Δήμου Τρικκαίων. Στη γιορτή συμμετείχαν τα μέλη του ΚΗΦΗ και του Β ΚΑΠΗ.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/kifi3.jpg?w=1200&ssl=1)
Ο «Καρυοθραύστης» από το φετινό θέμα του Μύλου των Ξωτικών, μοίρασε γλυκίσματα στους ωφελούμενους της δομής, δίδοντας το στίγμα των γιορτινών ημερών στα Τρίκαλα.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/kifi5.jpg?w=1200&ssl=1)
Ο σύλλογος Αργιθεατών Τρικάλων με επικεφαλής την πρόεδρό του, κ. Έλλη Τσιρογιάννη, πρόσφερε στους ηλικιωμένους στιγμές χαράς, χορεύοντας παραδοσιακούς χορούς υπό την καθοδήγηση του κ. Παναγιώτη Μάνου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/kifi2.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/kifi4.jpg?w=1200&ssl=1)
Η δομή ανήκει στον Δήμο Τρικκαίων και είναι συγχρηματοδοτούμενη από το Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο στο πλαίσιο του Επιχειρησιακού Προγράμματος Θεσσαλίας 2014-2020 στον άξονα προτεραιότητας 2α “Ανάπτυξη και αξιοποίηση ικανοτήτων ανθρώπινου δυναμικού -Ενεργός κοινωνική ενσωμάτωση”