![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2022/09/img-6013.jpg?w=1200&ssl=1)
Την Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου πραγματοποιήθηκαν οι Αγιασμοί στις Σχολικές Μονάδες του Δήμου Πύλης , ξεκινώντας έτσι η νέα Σχολική Χρονιά σε όλη την Εκπαιδευτική Κοινότητα του Δήμου Πύλης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2022/09/img-5988.jpg?w=1200&ssl=1)
Ο Δήμαρχος Πύλης κ. Κωνσταντίνος Μαράβας συνοδευόμενος από τον Αντ/ρχο Οικονομικών και Παιδείας κ. Μάκη Παπαγεωργίου και τον δημοτικό Σύμβουλο κ. Κων/νο Δούλαλα παραβρέθηκε στους Αγιασμούς του Δημοτικού, Γυμνασίου, Λυκείου, ΕΠΑΛ Πύλης και Νηπιαγωγείου Πύλης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2022/09/img-5981.jpg?w=1200&ssl=1)
Παρόντες ήταν και οι δημοτικοί Σύμβουλοι κ. Θεόδωρος Χήρας και ο κ. Βαλάντης Τσιούτσιας.
Αγιασμοί επίσης έγιναν και στα υπόλοιπα δημοτικά Σχολεία του Δήμου Πύλης με την παρουσία των Αντιδημάρχων και δημοτικών Συμβούλων εκπροσωπώντας την Δημοτική Αρχή Πύλης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2022/09/img-20220912-180841.jpg?w=1200&ssl=1)