Ο Δήμαρχος Κώστας Μαράβας στον Εσπερινό παραμονή των Αγίων Θεοδώρων στην Πηγή.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/03/img-8039.jpg?w=1200&ssl=1)
Τελέστηκε την Παρασκευή 3/3/2023 Εσπερινός προς τιμή της Μνήμης των Αγίων Θεοδώρων στο Ιερό Ναό Αγίων Θεοδώρων Πηγής, ενώ προηγήθηκε η Ακολουθία των Α’ Χαιρετισμών προς τιμή της Υπεραγίας Θεοτόκου παρουσία αρκετών πιστών.
Τον Εσπερινό και την τελετή των Α’ Χαιρετισμών παρακολούθησε ο Δήμαρχος Πύλης κ. Κων/νος Μαράβας συνοδευόμενος από τους Αντιδημάρχους Πολιτισμού κ. Γεώργιο Τζιορτζιώτη, Πολιτικής Προστασίας κ. Χρήστο Ζιάκα, τον δημοτικό Σύμβουλο κ. Κων/νο Ζούρτο.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/03/img-8037.jpg?w=1200&ssl=1)
ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΠΥΛΗΣ