![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190409_125145.jpg?w=1200&ssl=1)
Πόλο έλξης για δεκάδες περαστικούς αποτέλεσε το καλαίσθητο περίπτερο με πασχαλινές δημιουργίες που έστησε ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του 1ου ειδικού Νηπιαγωγείου και 1ου ειδικού Δημοτικού σχολείου του Εργαστήριου Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (Ε.Ε.Ε.Ε.Κ Τρικάλων) στον πεζόδρομο της Ασκληπιού.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190409_125217.jpg?w=1200&ssl=1)
Όμορφες πασχαλινές χειροποίητες λαμπάδες και εντυπωσιακά διακοσμητικά εκθέματα και λουλούδια έγιναν ανάρπαστα από τους Τρικαλινούς που θέλησαν να συνδράμουν οικονομικά την όμορφη προσπάθεια του συλλόγου.