«Έφυγε» από τη ζωή η 75χρονη συνταξιούχος δασκάλα Μαριάνθη Λακιάρα – Θεοχαρούλα από την Λεπτοκαρυά Τρικάλων με καταγωγή το Γριζάνο.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000096878.jpg?resize=789%2C1178&ssl=1)
Αφήνει πίσω τον σύζυγό της Κώστα Λακιάρα, συνταξιούχο δάσκαλο με καταγωγή την Κρήνη, τις κόρες της Σοφία και Αθηνά Λακιάρα, αδέλφια, ανίψια και λοιπούς συγγενείς.
Η εξόδιος ακολουθία θα τελεστεί σήμερα Παρασκευή στις 6:00 το απόγευμα στον Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου Λεπτοκαρυάς Τρικάλων ενώ η σορός θα βρίσκεται στον Ιερό Ναό μισή ώρα νωρίτερα στις 05:30 μ.μ.
Αντί στεφάνων η οικογένεια επιθυμεί τα χρήματα να δοθούν στον Σύλλογο Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια «Φλόγα»
Την τελετή επιμελείται το γραφείο τελετών ΓΕΡΟΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ-ΤΖΕΛΗΣ τηλ. 698 4718 789.