![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000083913.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Στην προχθεσινή πρώτη ειδική συνεδρίαση – λογοδοσίας της Δημοτικής Αρχής Πύλης παραβρέθηκαν οι Κώστας Καζάκος και Δημήτρης Μάντζιος, γεγονός που επαληθεύει το έντονο ενδιαφέρον τους για τις εξελίξεις στα δημοτικά πράγματα. Ο μεν πρώτος κατήλθε υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος με τον Θοδωρή Χήρα, αφήνοντας μεγάλη παρακαταθήκη για την είσοδο του στο επόμενο δημοτικό συμβούλιο ο δε δεύτερος αφήνει ανοιχτό το ενδεχόμενο να επανέλθει δριμύτερος την επόμενη αυτοδιοικητική περίοδο. Είναι ορεξάτοι και θέλουν να προσφέρουν στον τόπο της καρδιάς τους…