![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086706.jpg?resize=1200%2C672&ssl=1)
Η επίσκεψη του χαμογελαστού και ευγενικού Πρέσβη των ΗΠΑ στη λαϊκή αγορά των Τρικάλων θα μείνει αξέχαστη στον ίδιο αλλά και σε όσους τον συνόδευαν αφού εκεί τον υποδέχτηκε ο «μπουλάρας».
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/img-20240315-155305-1.jpg?resize=1200%2C700&ssl=1)
Ο αμερικανός αξιωματούχος δέχθηκε το δώρο του Νίκου Παπακώστα (ντομάτες και αγγουράκια) και σ’ ευχάριστο κλίμα συζήτησαν για τα χωριά καταγωγής τους. Μάλιστα ο γνωστός άνθρωπος της λαϊκής προσκάλεσε τον Γιώργο Τσούνη το καλοκαίρι στο Γαρδίκι!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/img-20240315-155411.jpg?resize=512%2C384&ssl=1)