![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000095537.jpg?resize=1200%2C675&ssl=1)
Το’ χουν καθιερώσει στην τοπική Νέα Δημοκρατία να τρατάρουν γλυκά τα αφιχθέντα κυβερνητικά στελέχη…
Έτσι, η δυναμική Καλαμπακιώτισα Μαρία Σιουπέρη, περίμενε στην είσοδο του Δημαρχείου Τρικάλων τον Υπουργό Μεταφορών και Υποδομών Χρήστο Σταϊκούρα, που είχε επισκεφτεί προ ημερών την πόλη μας.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/image-45.jpg?resize=1200%2C675&ssl=1)
Η μάχιμη ταμίας της ΔΕΕΠ ΝΔ Τρικάλων συνδέεται με ισχυρό δεσμό φιλίας με την οικογένεια του Λαμιώτη Υπουργού κάτι που φάνηκε στη συνάντηση που είχαν στον πεζόδρομο της Ασκληπιού.
Η έκπληξη ήταν ευχάριστη για το κυβερνητικό στέλεχος αφού εκτός της θερμής υποδοχής με αγκαλιές, δέχθηκε και πεντανόστιμα…τρίγωνα, που αγόρασε από γνωστό ζαχαροπλαστείο της Καλαμπάκα.
Δείτε την ευχάριστη συνάντηση τους: