![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000090202.jpg?resize=1200%2C749&ssl=1)
Πέραν του ότι αμφότεροι έλκουν την καταγωγή τους από τα ορεινά του Δήμου Πύλης (σχεδόν κοντοχωριανοί) τους συνδέει η αμοιβαία εκτίμηση και το μεράκι για την πρόοδο του τόπου. Ο γνωστός στο πανελλήνιο ξυλογλύπτης και ο δυναμικός πρόεδρος της Ελάτης αντάμωσαν στο περιθώριο της τελευταίας συνεδρίασης του δημοτικού συμβουλίου όπου μεταξύ των θεμάτων που συζητήθηκαν ήταν και η έγκριση υπογραφής μνημονίου συνεργασίας μεταξύ δήμου Πύλης και της Κοινωνικής Συνεταιριστικής Συλλογικής και Κοινής Ωφέλειας «ΚΕΦΑΛΟΠΟΤΑΜΟΣ». Με την έγκριση του μνημονίου ανοίγει ένα νέο μονοπάτι συνεργασίας στο οποίο ο Άγγελος Πατσιατζής θα έχει κομβικό ρόλο στην προσπάθεια ανάδειξης των φυσικών πλεονεκτημάτων της περιοχής. Ξέρει τον τρόπο…