![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/10/photo-1698044455875.jpg?resize=1200%2C832&ssl=1)
Ο Γιώργος Ζιώγας ποτέ δεν έκρυψε τον θαυμασμό του για τον αυτοδιοικητικό Χρήστο Μιχαλάκη, και πάντοτε μιλάει με έκδηλη αγάπη για τον άνθρωπο που βρίσκεται στο τιμόνι της Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων. Ο επιχώριος αντιπεριφερειάρχης εξακολουθεί να εμπνέει τους ανερχόμενους αυτοδιοικητικούς που βαδίζουν στα χνάρια του λαοφιλέστερου πολιτικού των Τρικάλων. Ένας εξ αυτών, ο πρόεδρος της Αστικής Ανάπτυξης του Δήμου Τρικκαίων, ο οποίος έγραψε ιστορία, καθώς ήρθε πρώτος σε ψήφους στην παράταξη της «Επανεκκίνησης» του Δημάρχου Τρικκαίων Νίκου Σακκά