![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/08/received_368602370720962-1.jpeg?w=1200&ssl=1)
Με τεράστια προσέλευση κόσμου πραγματοποιήθηκε το πανηγύρι στη Σωτήρα του Δήμου Τρικκαίων το βράδυ της Δευτέρας.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/08/IMG_20190806_160229.jpg?w=1200&ssl=1)
Χορός και διασκέδαση μέχρι το πρωί αλλά και αναβίωση εθίμων όπως το πάτημα των σταφυλιών, σε μια πετυχημένη εκδήλωση που διοργάνωσε ο Πολιτιστικός Σύλλογος της Σώτηρας .
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/08/IMG_20190806_160254-1.jpg?w=1200&ssl=1)
Αμέσως μετά τον πανηγυρικό εσπερινό που τελέσθηκε στον Ιερό Ναό Μεταμορφώσεως του Σωτήρος, οι πανηγυριστές συγκεντρώθηκαν στον αύλειο χώρο του νηπιαγωγείου όπου έφαγαν και χόρεψαν μέχρι πρωίας!!!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/08/received_694510037681693.jpeg?w=1200&ssl=1)