![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/φλαουτο3.jpg?w=1200&ssl=1)
Ένα μαγευτικό ταξίδι στα χρώματα της μουσικής απόλαυσε το φιλόμουσο κοινό των Τρικάλων, που παραβρέθηκε το βράδυ της Πέμπτης, στην απολαυστική συναυλία φλάουτου, στον πολυχώρο του Μουσείου Τσιτσάνη.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/φλαουτο2.jpg?w=1200&ssl=1)
Τέσσερα μέλη του Δημοτικού Ωδείου Τρικάλων έδωσαν μια ξεχωριστή συναυλία με κουαρτέτο φλάουτων, εντυπωσιάζοντας το κοινό που κατέκλυσε την αίθουσα. Ερμηνευτές της όμορφης συναυλίας ήταν η Δήμητρα Κωστίκα, η Εύη Κομπούρα, η Μαρίνα Ήλη και ο Βασίλης Παπανδρεόπουλος.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/φλαουτο1.jpg?w=1200&ssl=1)