Εκθεση Λαϊκής Τέχνης της Αργιθέας στο Λαογραφικό Μουσείο Τρικάλων
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/image-5-36.jpg?resize=979%2C768&ssl=1)
Εκθεση με είδη λαϊκή τέχνης από τα χωριά τη Αργιθέας φιλοξενεί κάθε Τρίτη μέχρι τα τέλη Ιουνίου το Λαογραφικό Μουσείο Τρικάλων. Την έκθεση επιμελήθηκε ο Σύλλογος Αργιθεατών Τρικάλων και παρουσιάζει στοιχεία (και μνήμες) από τον λαογραφικό πλούτο της περιοχής. Η έκθεση θα είναι ανοιχτή για το κοινό κάθε Τρίτη (από 28 Μαΐου) μέχρι τέλος Ιουνίου (και την Τρίτη 25 Ιουνίου) τις ώρες10 – 12 το πρωί.Η είσοδος είναι ελεύθερη σε όλους και όλες.
Από το γραφείο Τύπου του Δήμου Τρικκαίων