Γιορτή του Μανιταριού στη Λίμνη Πλαστήρα
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/cover-afisa42176.jpg?resize=849%2C1200&ssl=1)
Το Σάββατο 13 και την Κυριακή 14 Απριλίου η Λίμνη Πλαστήρα γίνεται το επίκεντρο των καρπών της Γης, με πλούσιες δράσεις και εδέσματα με βάση τα μανιτάρια. Η γιορτή του Μανιταριού είναι μία γιορτή του «Πολιτιστικού Συλλόγου Νέων Νεοχωρίου», σε συνεργασία με τον Σύλλογο «Μανιτάρια των Αγράφων» και συνδιοργανωτή την Περιφέρεια Θεσσαλίας / Περιφερειακή Ενότητα Καρδίτσας.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/prosklhsh42178.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)