Οι Δήμαρχοι Τρικκαίων & Αργιθέας στο Λαογραφικό Μουσείο Τρικάλων
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/argithea246607.jpg?resize=1200%2C898&ssl=1)
Τον Δήμαρχο Αργιθέας Ανδρέα Στεργίου υποδέχθηκε στο Λαογραφικό Μουσείο Τρικάλων ο Δήμαρχος Τρικκαίων και πρόεδρος της ΠΕΔ Θεσσαλίας, Νίκος Σακκάς. Ο κ. Στεργίου βρέθηκε στα Τρίκαλα με την ευκαιρία της έκθεσης Λαϊκής Τέχνης Αργιθεατών που φιλοξενείται στο Λαογραφικό Μουσείο των Τρικάλων.
Η έκθεση υλοποιείται από τον Σύλλογο Αργιθεατών Τρικάλων. Οι δύο Δήμαρχοι ξεναγήθηκαν από την πρόεδρο του Συλλόγου κ. Ελένη Τσιρογιάννη και τα μέλη του ΔΣ.
Η έκθεση λειτουργεί κάθε Τρίτη, μέχρι τέλος Ιουνίου, τις ώρες 10 – 12 το πρωί.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/argithea146606.jpg?resize=1200%2C898&ssl=1)
Από το γραφείο Τύπου του Δήμου Τρικκαίων