Συνεργασία Δημοτικής Φιλαρμονικής – Δημοτικού Ωδείου και masterclass για τρομπέτα.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000084965.jpg?resize=1024%2C771&ssl=1)
Με «όχημα» ένα μουσικό όργανο, την τρομπέτα, υλοποιήθηκε σε εξαιρετικό κλίμα η συνεργασία Δημοτικής Φιλαρμονικής – Δημοτικού Ωδείου Τρικάλων. Το Σάββατο 2 Μαρτίου 2024 πραγματοποιήθηκε το πρώτο κατά σειρά masterclass για μαθητές/τριες και εκτελεστές/στριες της Φιλαρμονικής. Στον χώρο της Δωροθέας Σχολής, η καθηγήτρια τρομπέτας του Δημοτικού Ωδείου Τρικάλων κ. Ιωάννα Γανίτη εργάστηκε ομαδικά και ατομικά επί 4 ώρες, προωθώντας τη γνώση σχετικά με το συγκεκριμένο όργανο.
Παρόμοιες δράσεις θα συνεχιστούν το επόμενο διάστημα.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000084968.jpg?resize=771%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000084966.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000084967.jpg?resize=1024%2C771&ssl=1)
Από το γραφείο Τύπου του Δήμου Τρικκαίων