![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/filarm1.jpg?w=1200&ssl=1)
Με νότες Χριστουγέννων γέμισαν οι πεζόδρομοι των Τρικάλων. Η Δημοτική Φιλαρμονική συνόδευσε την παραμονή των Χριστουγέννων με τις μελωδίες των ημερών, συντροφεύοντας τρικαλινούς και επισκέπτες.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/filarm.jpg?w=1200&ssl=1)
Η «στάση» μπροστά από το Δημαρχείο Τρικκαίων συγκέντρωσε και μεγάλο αριθμό πολιτών, που μαζί με τον Δήμαρχο Τρικκαίων και πρόεδρο της ΚΕΔΕ Δημήτρη Παπαστεργίου, απόλαυσαν τις μελωδίες και τις ενορχηστρώσεις της Φιλαρμονικής.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/filarm2.jpg?w=1200&ssl=1)