![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/03/photo-1678712739285.jpg?w=1200&ssl=1)
Σε τρίωρη στάση εργασίας προχώρησαν σήμερα, Δευτέρα, οι εργαζόμενοι στη ΔΕΥΑΤ πραγματοποιώντας παράλληλα συγκέντρωση διαμαρτυρίας στο γραφεία της δημοτικής επιχείρησης επί της οδού Ασκληπιού.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/03/photo-1678712744103.jpg?w=1200&ssl=1)
Το σωματείο εργαζομένων Δ.Ε.Υ.Α.Τ. ευθυγραμμίζεται με την Πανελλήνια Ομοσπονδία Εργαζομένων στις Δημοτικές Επιχειρήσεις Ύδρευσης Αποχέτευσης και ζητά την απόσυρση του Νομοσχεδίου για την Ρ.Α.Α.Ε.Υ. που ιδιωτικοποιεί τα νερά.
Η κινητοποιήσεις θα συνεχιστούν και την Τρίτη 14/03/2023.