![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/7gk71360.jpg?resize=1200%2C800&ssl=1)
Στις λατρευτικές εκδηλώσεις στη μνήμη του Αγίου Νικολάου Εν Βουναίνοις στην τοπική κοινότητα Βουναίνων του Δήμου Κιλελέρ παραβρέθηκε χθες ο Περιφερειάρχης Θεσσαλίας Δ. Κουρέτας, συνοδευόμενος από τη χωρική αντιπεριφερειάρχη Μαρία Γαλλιού και την αντιπεριφερειάρχη εθελοντισμού και πρόνοιας Ανδριάννα Κομήτσα.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/6gk27160.jpg?resize=1200%2C800&ssl=1)
Στο Μέγα Πανηγυρικό Εσπερινό προεξήρχε ο Σεβ. Μητροπολίτης Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων κ.κ. Τιμόθεος, ενώ παραβρέθηκαν επίσης εκπρόσωποι των πολιτικών και στρατιωτικών αρχών και πλήθος πιστών.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/6gk27500.jpg?resize=1200%2C800&ssl=1)
Ο Περιφερειάρχης συμμετείχε επίσης και στις πολιτιστικές εκδηλώσεις που ακολούθησαν.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/6gk27606.jpg?resize=1200%2C800&ssl=1)