![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/img_2758.jpg?w=1200&ssl=1)
Την Τετάρτη 1η Ιανουαρίου 2020 στις 11.00 π. μ. έκοψαν την Πρωτοχρονιάτικη Βασιλόπιτα ο Πολιτιστικός Σύλλογος Ροπωτού με την Τοπική Κοινότητα Ροπωτού στο Μαγαζί του Χρ. Μπλετσογιάννη, παρουσία αρκετού κόσμου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/img_2763.jpg?w=1200&ssl=1)
Την πίτα ευλόγησε ο Πρεσβύτερος Πατέρας Γεώργιος Ρίνης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/1577901327154_1577901324305_img_2767.jpg?w=1200&ssl=1)
Χαιρετισμό έκανε πρώτα ο Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας κ. Ιωάννης Γεωργ. Λαμπρογιώργου , ο Πρόεδρος του Συλλόγου κ. Κων/νος Βελώνης και ο Αντιδήμαρχος Οικονομικών και Πολιτικής Προστασίας κ. Άρης Τζάνης. Παρούσα και η πρώην αντιδήμαρχος Λαμπρινή Οικονόμου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/img_2777.jpg?w=1200&ssl=1)
Όπως κάθε χρόνο ο Αϊ Βασίλης μοίρασε δώρα στα παιδιά.