![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/pialeia-arxiki-e1580030515213.jpg?w=1200&ssl=1)
Την καθιερωμένη εκδήλωση για την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας πραγματοποίησε χθες στο καφε-μεζεδοπωλείο «ΔΟΡΚΑΣ», ο Πολιτιστικός Σύλλογος Πιαλείας «Οι Φίλοι του Μουσείου», παρουσία των μελών του και δεκάδων φίλων που στηρίζουν ενεργά τον δραστήριο σύλλογο.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/img_20200126_123210.jpg?w=1200&ssl=1)
Την πίτα ευλόγησε και έκοψε ο π. Φώτιος Κωτούλας, με το φλουρί της πίτας να αντιστοιχεί σε δύο ζωγραφικούς πίνακες και τυχερό της βραδιάς τον κ. Γ. Ζήση.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/pol-syllogos-pialeias-8.jpg?w=1200&ssl=1)
Σύντομο χαιρετισμό απηύθυνε η νέα πρόεδρος του Συλλόγου κα Χριστίνα Ζορμπά, η οποία καλωσόρισε και τα νέα μέλη στον Σύλλογο. Στην όμορφη εκδήλωση έδωσαν το παρών, ο Αντ/ρχος Καθαριότητας κ. Κ. Δούλαλας, ο πρόεδρος της Τ.Κ. Πιαλείας κ. Κ. Πατσιούρας και δημ. σύμβουλοι της αξ/κής αντ/σης κ.κ. Θ.Π. Χήρας, Ευθ. Ζάχος, Θ.Χ. Χήρας και Έφη Μπλατζώνη.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/pol-syllogos-pialeias-1.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/pol-syllogos-pialeias-7.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/pol-syllogos-pialeias-6.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/pol-syllogos-pialeias-4.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/pol-syllogos-pialeias-12.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/pol-syllogos-pialeias-10.jpg?w=1200&ssl=1)