![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/FB_IMG_1558807860046.jpg?w=1200&ssl=1)
Αυτό που κατάφερε ο Δήμαρχος Πύλης Κώστας Μαράβας είναι εξαιρετικά σπάνιο, ειδικά όταν πρόκειται για εν ενεργεία Δήμαρχο. Σε (2) σερί αναμετρήσεις (2014-2019) πέτυχε εντυπωσιακές νίκες από την Ά Κυριακή των εκλογών. Συμφωνείς ή διαφωνείς με τον τρόπο που χειρίζεται τις υποθέσεις του Δήμου Πύλης, το χθεσινό αποτέλεσμα με δυνατούς και χωρίς φθορά αντιπάλους επιβεβαιώνει το παρατσούκλι του… Πελέ της αυτοδιοίκησης. Έγραψε… ιστορία.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190524_230000.jpg?w=1200&ssl=1)