![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/02/received_191093955574376.jpeg?w=1200&ssl=1)
Ο Σύλλογος Νέων Πηγής Τρικάλων, πιστός στην αναβίωση των παραδοσιακών και πολιτιστικών εκδηλώσεων, σας προσκαλεί στο αποκριάτικο «ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΗΓΗΣ 2020».
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/02/img_20200205_125751.jpg?w=1200&ssl=1)
Η εκδήλωση θα διεξαχθεί την Κυριακή 1 Μαρτίου 2020 και ώρα 12:30 στην πλατεία του χωρίου και θα περιλαμβάνει παρέλαση αρμάτων και πεζοπόρων τμημάτων καρναβαλιστών, πλούσιο μπουφέ με εδέσματα, αναβίωση αποκριάτικων εθίμων όπως η «χάσκα», χορό, κέφι και τραγούδι.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/02/img_20200205_125733.jpg?w=1200&ssl=1)
Η αποκριάτική εκδήλωση, που θα πλαισιωθεί από μικρούς και μεγάλους, διοργανώνεται από τον Σύλλογο Νέων Πηγής και από εθελοντές-κατοίκους του χωριού με την υποστήριξη του Δήμου Πύλης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/02/img_20200205_125700.jpg?w=1200&ssl=1)
Σας Περιμένουμε όλους για ένα ξέφρενο αποκριάτικο γλέντι !
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/02/img_20200205_125720.jpg?w=1200&ssl=1)
Όσοι επιθυμούν να συμμετάσχουν στην εκδήλωση παρακαλούνται να δηλώσουν το ενδιαφέρον τους στα παρακάτω τηλέφωνα επικοινωνίας: 6982669560 (Τσαντίλας Κωνσταντίνος)
6970668124 (Καραΐσκου Παρασκευή)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/02/img_20200205_125642.jpg?w=1200&ssl=1)