![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/fb_img_1607271732033.jpg?w=1200&ssl=1)
Έτοιμα για την αυριανή διαδικτυακή συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Πύλης είναι τα στελέχη του γιατρού Θεόδωρου Χήρα. Η ομάδα της παράταξης «Πύλης Όραμα» πραγματοποίησε την καθιερωμένη συνάντηση μέσω τηλεδιάσκεψης, στη διάρκεια της οποίας αναλύθηκαν διεξοδικά τα θέματα της ημερήσιας διάταξης.
Στην ατζέντα της συνεδρίασης περιλαμβάνονται 4 θέματα, ωστόσο εκείνο που αναμένεται να μονοπωλήσει το ενδιαφέρον είναι η συζήτηση για τις αιολικές εγκαταστάσεις στον ορεινό όγκο του Δήμου Πύλης.