Στο χωριό μου και σε άπειρα χωριά της Ελληνικής υπαίθρου το πλέον δημοφιλές πιάτο του καλοκαιριού λέγεται απλώς…αβγά με ντομάτα!Θα το εντοπίσετε και με άλλες ονομασίες όπως: στραπατσάδα και καγιανάς με μικρές εκτελεστικές διαφοροποιήσεις από περιοχή σε περιοχή.
![ÎÏ
γÏ, ÎÏολ, ΤÏοÏίμÏν, ΦÏÏη, ÎμÏÏλεÏ
ÏηÏ](https://i0.wp.com/cdn.pixabay.com/photo/2018/02/28/13/55/egg-3188041__340.jpg?w=1200&ssl=1)
Η ακαταμάχητη νοστιμάδα του οφείλεται εν πολλοίς στην ποιότητα των υλικών που χρησιμοποιούμε. Ο συνδυασμός της ώριμης και ζουμερής ντομάτας με τα χωριάτικα αυγά εγγυώνται ένα αποτέλεσμα που θα ξετρελάνει τον ουρανίσκο!
![ÎÏομάÏα, ÎαÏανικÏ, ΤÏοÏίμÏν, ΦÏÎÏκο](https://i0.wp.com/cdn.pixabay.com/photo/2014/10/22/18/47/tomato-498721__340.jpg?w=1200&ssl=1)
Προσθέτουμε ελαιόλαδο, φρεσκοτριμμένο πιπέρι και (αν θελουμε) φρέσκια ρίγανη και αφήνουμε την κατσαρόλα ή το τηγάνι να πλημμυρίσει την κουζίνα με …αρώματα καλοκαιριού!
Μαρία Κοντογιάννη