![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/10/FB_IMG_1571590779319.jpg?w=1200&ssl=1)
Μέσα σε ζεστή και οικογενειακή ατμόσφαιρα πραγματοποιήθηκε ο Αγιασμός του Μορφωτικου Σύλλογου Ριζωματιανών Τρικάλων για τη νέα πολιτιστική και χορευτική περίοδο 2019-2020. Την τελετή του Αγιασμού τέλεσε ο πάτερ Ευάγγελος Καραμίντζιος στα κατάμεστα απο μέλη, χορευτές και φίλους γραφεία του Συλλόγου. (Παλιό Δημοτικό Σχολείο Ριζωματος).
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/10/FB_IMG_1571590782616.jpg?w=1200&ssl=1)
Ο πρόεδρος του Δ.Σ Θεόδωρος Γκαραγκούνης καλωσόρισε όλους και ευχήθηκε καλή χορευτική χρονιά. Επίσης, αναφέρθηκε στις δράσεις του συλλόγου για το επόμενο διάστημα και ζήτησε από όλους να στηρίζουν το σύλλογο, ο οποίος μετρά 41 χρόνια προσφοράς στην παράδοση και τον πολιτισμό!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/10/FB_IMG_1571590792794.jpg?w=1200&ssl=1)
Τα μέλη του Δ.Σ και οι παρευρισκόμενοι αντάλλαξαν ευχές για υγεία και καλή χορευτική χρονιά.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/10/FB_IMG_1571590810283.jpg?w=1200&ssl=1)