![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/βαλαντης.jpg?w=1200&ssl=1)
Το εκλογικό του δικαίωμα άσκησε νωρίς το πρωί ο Υποψήφιος Δήμαρχος Πύλης, Βαλάντης Τσιούτσιας στον τόπο καταγωγής του στο Ροπωτό.
Ο κ. Τσιούτσιας δήλωσε:
Η σημερινή μέρα για τον Δήμο Πύλης είναι μια ευκαιρία για να αποδείξει πόσο θέλει να ξεφύγει από την απραξία και να εξέλθει σε έναν Δήμο που θα πρωταγωνιστεί . Οι Δημότες με την ψήφο τους να στηρίξουν τον συνδυασμό που έχει πρόγραμμα , αξίες και σέβεται τον πολίτη. Η ΠΥΛΗ ΑΞΙΩΝ είναι ένας δυνατός συνδυασμός και θα φανεί με το αποτέλεσμα το βράδυ της 26ης Μαϊου.