![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/02/oee.jpg?w=1200&ssl=1)
Tον πρόεδρο και το νέο προεδρείο του Οικονομικού Επιμελητηρίου Ελλάδος εξέλεξε η νέα Κεντρική Διοίκηση, που προέκυψε από τις πρόσφατες εκλογές της 15ης Δεκεμβρίου 2019, και συνεδρίασε σήμερα, Παρασκευή.
Στη θέση του προέδρου επανεξελέγη ο Λαρισαίος Κωνσταντίνος Κόλλιας, ενώ β’ αντιπρόεδρος εξελέγη ο τρικαλινός Σταύρος Τραγάνης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/02/traganis-stauros-599x275-1.jpg?w=1200&ssl=1)
Η σύνθεση του προεδρείου είναι η ακόλουθη:
Πρόεδρος: Κωνσταντίνος Κόλλιας
Α΄ Αντιπρόεδρος: Αβραάμ Πανίδης
Β΄ Αντιπρόεδρος: Σταύρος Τραγάνης
Γεν. Γραμματέας: Κωνσταντίνος Παπαδημητρίου
Οικονομικός Επόπτης: Κωνσταντίνος Μανούσος
Μέλη: Παναγιώτης Αλεβιζάκης, Σπυρίδων Βογιατζής, Ελισσάβετ Ζαμπέτα, Σάκης Ιωαννίδης, Πελοπίδας Καλλίρης, Μενέλαος Μαλτέζος, Ιωάννης Ρέππας, Κώστας Ταγγίρης, Φίλιππος Τούραλης – Σμυρνιώτης, Ιορδάνης Χατζηκωνσταντίνου.