![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/img_20191220_102125.jpg?w=1200&ssl=1)
Αναστάτωση αυτή την ώρα στην Πύλη από την προσπάθεια ανήλικου αγοριού της περιοχής να αρπάξει χρήματα από ψιλικατζίδικο με την απειλή μαχαιριού. Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες, ο έφηβος δράστης πήρε 90 ευρώ. Αυτή την ώρα ο ιδιοκτήτης του καταστήματος δίνει κατάθεση στο αστυνομικό τμήμα της Πύλης. Ο πιτσιρικάς συνελήφθη λίγα λεπτά μετά και κρατείται με ειδική μέριμνα ώστε να ηρεμήσει. Ένα ακόμη δράμα…