![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_20201230_100736.jpg?w=1200&ssl=1)
Με το πιο αισιόδοξο μήνυμα σχετικά με τη μάχη για τον περιορισμό της διασποράς του covid-19, κλείνει η χρονιά για τον Αντιπεριφερειάρχη Τρικάλων Χρήστο Μιχαλάκη και το προσωπικό της Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_20201230_101245-1.jpg?w=1200&ssl=1)
Μια ακόμα δειγματοληψία με τη μέθοδο ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου (rapid test) ολοκληρώθηκε πριν από λίγα λεπτά στο ισόγειο της πρώην Νομαρχίας και όλοι οι έλεγχοι (80) βγήκαν αρνητικοί.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_20201230_101039.jpg?w=1200&ssl=1)
Την ικανοποίηση της για το ενθαρρυντικό αποτέλεσμα εξέφρασε η γιατρός και συντονίστρια του ΕΟΔΥ Δήμητρα Νάτσινα, ωστόσο ξεκαθάρισε πως ακολουθούν πολλές μάχες ακόμα που απαιτούν σχολαστική τήρηση των μέτρων προφύλαξης.