Ένα τρολάρισμα “καλών προθέσεων” δέχθηκα προσφάτως στον προσωπικό μου λογαριασμό στο fb από φίλο που διάκειται φιλικά προς υποψήφιο Δήμαρχο, αντίπαλο του κουμπάρου μου Κώστα Μαράβα. Ο φίλος μου ο Δημήτρης πόσταρε μια φωτογραφία με πεσμένο το stop σε διασταύρωση στην Πηγή, με την κάτωθι επισήμανση:
Το STOP στην Πηγή είπε να ξεκουραστεί λιγάκι! Spiros Baklavas θα βρεθεί κανένας εναερίτης πρόεδρος να το βάλει στη θέση του;
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190408_172025.jpg?w=1200&ssl=1)
Βρέθηκε ο εναερίτης! Στην Πηγή, είμαστε υπερήφανοι για τον πρόεδρο μας Βασίλη Τζιμόπουλο! Άνθρωπος με τεράστια προσφορά, επισκευάζει τα πάντα στο χωριό με προσωπικό κόπο και κόστος!Ανέλαβε λοιπόν, να επισκευάσει την πεσμένη ταμπέλα.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190408_122952.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190408_123158.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190408_123013.jpg?w=1200&ssl=1)
Στα 81 του χρόνια ανεβαίνει σαν πραγματικός αίλουρος σε ψηλούς στύλους και αλλάζει τις καμένες λάμπες έξω από τα σπίτια, όλων ανεξαιρέτως, των συγχωριανών του!