Συνέντευξη στο Trikalafocus παραχώρησε ο έγκριτος Τρικαλινός φαρμακοποιός κ.Βασίλης Τσιούτσιας, με αφορμή τα εντυπωσιακά αποτελέσματα έρευνας Πανεπιστημιακού ιδρύματος, που αφορούν στην ασπίδα προστασίας που υψώνουν τα αντιβιοτικά για τον οργανισμό μας όταν συνδυάζονται με ζάχαρη!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/02/IMG_0791-1024x683.jpg?resize=1024%2C683&ssl=1)
Σύμφωνα λοιπόν με δημοσίευμα του επιστημονικού περιοδικού <<Nature>> , η κατανάλωση ορισμένων αντιβιοτικών μαζί με τη ζάχαρη αυξάνει την αποτελεσματικότητα τους εναντίον “δύσκολων” βακτηρίων όπως το e.coli και ο χρυσίζων σταφυλόκοκκος.Πάντως, ο κ.Τσιούτσιας εφιστά την προσοχή όλων μας, καθώς τα όσα τρώμε ή πίνουμε μπορούν να επηρεάσουν και την ασφάλεια των φαρμάκων,κάνοντας τα επικίνδυνα ή ακόμα και τοξικά για τον οργανισμό μας.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/02/IMG_0787-1024x683.jpg?resize=1024%2C683&ssl=1)
Στο video που παραθέτουμε,ο κ.Βασίλης Τσιούτσιας αναλύει διεξοδικά τις περιπτώσεις κατά τις οποίες κάνουμε χρήση αντιβιοτικών όπως: Με άδειο ή γεμάτο στομάχι –ποιες κατηγορίες πολιτών κινδυνεύουν περισσότερο –χρήση με νερό –το περιβόητο γκρειπφρουτ -Φυλλώδη λαχανικά και αντιπηκτικά δεν πάνε μαζί –Όχι γαλακτοκομικά με συγκεκριμένες αντιβιώσεις –προσοχή στο αλκοόλ –καφέ με τα παυσίπονα; –Στοπ στο αλάτι –τα <<αθώα >> βότανα και συμπληρώματα –Τι συμβαίνει με τις φυτικές ίνες. Δείτε την πολύ ενδιαφέρουσα ανάλυση του κ.Βασίλη Τσιούτσια!