![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/fb_img_1578341622425.jpg?w=1200&ssl=1)
Πιστοί στο ραντεβού τους ανήμερα των Φώτων, οι κάτοικοι του Ριζαριού και μαθητές του Κολλεγιου Αθηνών που γιόρτασαν με ευλάβεια τον αγιασμό των υδάτων.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/fb_img_1578341625470.jpg?w=1200&ssl=1)
Η έκπληξη της ημέρας, η θαρραλέα μαθήτρια του Κολεγίου που αψήφησε τα παγωμένα νερά της λίμνης του Αγίου Γεωργιου για να πιάσει το σταυρό.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/fb_img_1578341630866.jpg?w=1200&ssl=1)
Σε ένδειξη ευλογίας και επιβράβευσης ο πατήρ Ελευθέριος της πρόσφερε ένα χρυσό σταυρο που θα την οδηγεί στη ζωή της ! Το παρών στον καθιερωμένο αγιασμό των υδάτων έδωσε ο αντιδήμαρχος καθαριότητας Γιώργος Ζιώγας.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/fb_img_1578341628332.jpg?w=1200&ssl=1)