![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2021/01/screenshot_20210108_143107.jpg?w=1200&ssl=1)
Το εμβόλιο κατά του κορονοϊού εκανε σήμερα στο ΓΝΤ ο πρώην Αντιδήμαρχος Πύλης και γιατρός Γιάννης Κουτσονάσιος. Με τη συμμετοχή του στο πρόγραμμα εμβολιασμού, γίνεται ο πρώτος δημοτικός σύμβουλος Πύλης που εμβολιάζεται κατά της νόσου του covid-19. Ακολουθεί η δήλωση του:
Να έχουμε εμπιστοσύνη στις υγειονομικές αρχές και φυσικά ο καθένας στον οικογενειακό του ιατρό και σε λίγο καιρό με τον εμβολιασμό του γενικού πληθυσμού, που αρχίζει σύντομα, θα επέλθει στην χώρα και πάλι η κανονικότητα.ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΠΙΣΩ.
* Ο Γιάννης Κουτσονάσιος είναι Γενικός/Οικογενειακός Ιατρός και υπεύθυνος εμβολιαστικού κέντρου Κ.Υ. Πύλης, Δημοτικός Σύμβουλος Πύλης, π . Αντιδήμαρχος Υγείας.