![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/02/fb_img_1581232918203.jpg?w=1200&ssl=1)
Με επιτυχία πραγματοποιήθηκαν το απόγευμα του Σαββάτου 8/2/2020 τα εγκαίνια της έκθεσης ζωγραφικής με έργα του διακεκριμένου εικαστικού Ηλία Δημητρίου στο Μουσείο Τσιτσάνη. Η έκθεση θα ολοκληρωθεί στις 17/2/2020
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/02/fb_img_1581232889214.jpg?w=1200&ssl=1)
Ηλίας Δημητρίου
Γεννήθηκε στα Τρίκαλα Θεσσαλίας, προετοιμάστηκε για τις καλές τέχνες στο εργαστήρι Ανώτατης εκπαίδευσης Ζωγραφικής και Σχεδίου της Ιωάννας Οικονομίδου και φοίτησε στο ελληνικό κέντρο τέχνης και Αγιογραφίας.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/02/fb_img_1581232886817.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/02/fb_img_1581232882152.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/02/fb_img_1581232884417.jpg?w=1200&ssl=1)
Φωτογραφία Trikala Culture News