![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/fb_img_1577816783343.jpg?w=1200&ssl=1)
Την παραμονή Πρωτοχρονιάς πραγματοποιήθηκε στο Δενδροχώρι εκδήλωση για την παρουσίαση των δύο αναμορφωμένων πλατειών του χωριού.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/fb_img_1577816790892.jpg?w=1200&ssl=1)
Λίγο πριν την αλλαγή του χρόνου, ο Δήμαρχος Δημήτρης Παπαστεργίου, οι αντιδήμαρχοι Άκης Αναστασίου, Γιώργος Ζιώγας και Ελένη Πούλιου, ο πρώην πρόεδρος του Δ.Σ Μιχάλης Λάππας, η πρόεδρος του Δενδροχωρίου, Ιωάννα Ντάκου-Μπακάλη, η βουλευτής Κατερίνα Παπακώστα και πλήθος κόσμου εγκαινίασαν τις δύο νέες πλατείες του Δενδροχώριου, συνδυάζοντας το εορταστικό κλίμα με νόστιμα σουβλάκια και λουκάνικα που ετοίμασαν οι άνθρωποι του χωριού!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/fb_img_1577816785997.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/fb_img_1577816788446.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/fb_img_1577816780293.jpg?w=1200&ssl=1)